Merhaba arkadaşlar Sizlere çok sevdiğim bir tarifi vermek…

Merhaba arkadaşlar

Sizlere çok sevdiğim bir tarifi vermek istiyorum. Biber dolmasını seviyorsanız mutlaka deneyin…

MALZEMELER:

Yarım kilo dolmalık biber

3 adet orta boy kuru soğan

1 paket dolmalık biber harcı

2 adet domates (içine)

2 adet domates üzerine

2 su bardağı pirinç

tuz

Soğanlar küçük küçük doğranarak az yağda kavrulur.Pirinç eklenir, harç tarife göre hazırlanır, içine 2 tane domates ((kabukları soyularak) rendelenir. Biberler harç ile doldurulup Üzerine domates ile kapak yapılır. Derin olmayan bir tencereye dizilip yarısına gelecek kadar sıcak su eklenir ve yaklaşık 20 dk pişirilir.

Afiyet olsun…

4 thoughts on “Merhaba arkadaşlar Sizlere çok sevdiğim bir tarifi vermek…”

  1. z.yağlı biber dolmasının olmazsa olmazı bolca kuru soğandır.Pirinç,kurusoğan,fıstık üzüm(çiğden de konabilir)üzerine çok az su ve zeytinyağ ile mum gibi kısık ateşte pişirilir.Pirinç yumuşayınca aşt üst edilerek yenibahar,kuru nane ilava edilir.karıştırılarak dinlendirilir.içine domates konmaz.tadını bozar.sadece biberler doldurulur.domatas kabuğu ile kapatılır.çok az suda pişirilir.

    1. Haklısınız Gül hanım tabiki soğansız olmaz bende bir soğan sever olarak tabiki de bol soğanla yaptım ama insanın 15 aylık zıpır, hıpır, çıtır, tatlış ve de ballış bir oğluşu olunca yaptığı yemeğe ne koyduğunu değil hangi yemeği yaptığını bile unutuyor. Ama domatese gelince emin olun ben koyuyorum çok da seviyorum sizde deneyebilirsiniz. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir